Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. (52) 345 33 03

Obrazy abstrakcyjne

//Obrazy abstrakcyjne
Obrazy abstrakcyjne2019-03-01T14:15:43+01:00

Obrazy abstrakcyjne

Cel

Zapamiętać a następnie odtworzyć kolejność jak największej liczby obrazów abstrakcyjnych.

Czas zapamiętywania

15 min

Czas odtwarzania

30 min

Informacje do zapamiętywania

1. Karta do zapamiętywania składa się z 5 stron A4, z których każda zawiera 10 szeregów po 5 obrazów abstrakcyjnych.

Np.:

obrazy abstrakcyjne

2. Te obrazy różnią się kształtem, odcieniami szarości (nie są kolorowe), teksturami i motywami. Z tego wynika, że każdy obraz jest unikalny.

3. UWAGA: Podczas czasu zapamiętywania nie wolno pisać, używać jakiejkolwiek pomocy do mierzenia (linijka, długopis itp.) albo dodatkowej kartki papieru. W związku z tym, te przedmioty nie mogą znajdować się na stole do końca czasu zapamiętywania.

Karty do odtwarzania

1. Obrazy na kartach do odtwarzania są takie same, jak na kartach do zapamiętywania. W poszczególnych szeregach na obu kartach znajdują się te same obrazy. Różni się tylko kolejności obrazów w poszczególnych szeregach, natomiast kolejność samych szeregów nie zmienia się.

2. Pod każdym obrazem znajduje się kratka, na której zawodnik musi umieścić numer pozycji obrazu zgodnego z oryginałem (licząc od lewej do prawej strony).

Ocena

1. Ponieważ szeregi są oceniane indywidualnie, nic nie szkodzi, jeśli zawodnicy pominą jeden lub więcej szeregów przy odtwarzaniu. Na przykład możliwe jest odtworzenie pierwszych dwóch szeregów, potem pominięcie następnych trzech i kontynuowanie przy szóstym szeregu itd.

2. Za każdy poprawnie odtworzony szereg otrzymuje się 5 punktów. Każdy szereg, który zawodnik próbował odtworzyć, a który został odtworzony błędnie albo niekompletnie, jest oceniany w całości jako błąd. Za jeden błąd zaś jest odejmowany jeden punkt od sumy wszystkich punktów za poprawnie odtworzone szeregi. Nie ma sensu zgadywać poprawnej kolejności obrazów!

Polecana technika

Oglądaj tekstury/wzory obrazów i wyobrażaj sobie przedmioty, z którymi tekstury/wzory się Tobie kojarzą. Dla przykładów przedstawionych wyżej skojarzenia mogą być następujące:

  • Obraz 1 – czarny węgiel
  • Obraz 2 – gałąź krzaku
  • Obraz 3 – rola z bruzdami
  • Obraz 4 – arlekin
  • Obraz 5 – łuski ryby

Następnie zapamiętaj te przedmioty używając Metody Miejsc.